Szukaj opon

165 65 15

Szukaj felg
O firmie
Ręce wielu osób układające się jedna na drugiej w geście motywacji zespołowej.

O firmie

Stworzenie sklepu oponyifelgi.com jest wynikiem pasji założycieli do motoryzacji, w szczególności do aut osobowych. Współpracujemy z producentami z całego świata od lat co pozwala nam zapewnić wysokiej jakości produkty w najlepszej cenie. 

Nasze cele

Naszym celem jest zapewnienie zadowolenia klientowi z zakupu opon lub felg online. Jesteśmy dumni z tego, że możemy zagwarantować Ci najwyższą jakość obsługi oraz zespół najlepszych specjalistów IT. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, nie krępuj się, jesteśmy tu dla Ciebie!

Skontaktuj się z nami

Ekran laptopa, na którym jest otwarta strona oponyifelgi na kategorii opony samochodowe

Opony klasa premium

Opony Bridgestone
Opony Michelin
Opony Goodyear
Opony Continental

Bridgestone

Firma Bridgestone założona została w 1931 roku przez Pana Shojiro Ishibashi’ego, jako pierwsza firma oponiarska w Japonii. Nazwa wywodzi się od nazwiska właściciela przetłumaczonego na język angielski, Ishibashi oznacza “kamienny most”. W 1953 roku firma Bridgestone stała się największym producentem opon w Japonii. Współcześnie uznawana za największy koncern oponiarski na świecie. W 1997 koncern zdecydował się uczestniczyć w zawodach Formuły 1. Bolid wyposażony w ich opony już podczas pierwszego sezonu zdobył cztery miejsca na podium. W następnym sezonie zdobył tytuł mistrzowski. Poprzez udział w Formule 1 firma Bridgestone uzyskała potwierdzenie wysokiej jakości swoich produktów, co więcej w latach 2006-2010 była jedynym producentem ogumienia przeznaczonego do bolidów.

Ciekawostki:

 • Pierwotnie Pan Ishibashi zajmował się produkcją tradycyjnych, japońskich obuwi.

Michelin

Historia firmy Michelin sięga lat 80 XX wieku, kiedy to w 1889 bracia Andre i Edouard Michelin przejęli zakład produkujący maszyny rolnicze i wyroby gumowe, znajdujący się w Clermont-Ferrand. Obecnie firma Michelin utrzymuje pozycję lidera na rynku europejskim. Uznawana jest również za jedną z największych firm produkujących opony na świecie. Logo firmy przedstawia postać wykonaną z białych opon, często potocznie nazywaną “ludzikiem Michelin”.

Ciekawostki:

 • W czasie wojny Michelin brał udział w produkcji samolotów.
 • Michelin zwyciężyło w Formule 1 całe 85 razy.

Goodyear

Firma Goodyear założona została przez Franka Seiberlinga w 1898 roku. Początkowo zajmowała się produkcją rowerów, opon do wózków oraz podkładek pod końskie podkowy. Nazwa firmy wywodzi się od nazwiska znanego amerykańskiego wynalazcy Charlesa Goodyeara, będącego twórcą współczesnego przemysłu gumowego. W bardzo szybkim czasie firma stała się dużym koncernem, zajmującym się produkcją opon na potrzeby przemysłu samochodowego, lotniczego, do motocykli, jak również ciężkich maszyn przemysłowych. Już w 1926 roku zdobyła pozycję największego na świecie producent ogumienia. Współcześnie pozycją ustępuje jedynie firmie Bridgestone oraz Michelin. Na logo firmy składa się jej nazwa oraz znak uskrzydlonej stopy, będącej odniesieniem do Hermesa - mitycznego patrona dróg, podróżnych oraz posłańców.

Ciekawostki:

 • W 1911 roku firma Goodyear skonstruowała swój pierwszy sterowiec.
 • Apollo 14 wyposażony był w opony marki Goodyear.
 • Firma Goodyear posiada obecnie 3 sterowce podróżujące po USA.

Continental

Firma założona w 1871 roku w Hannover(Niemcy), była to wówczas firma zajmująca się produkcją opon do rowerów, wózków oraz tkanin gumowanych. Obecnie firma zajmuje 4 pozycję wśród największych koncernów oponiarskich na świecie, 2 w Europie i 1 w Niemczech. Logo firmy składa się z nazwy firmy oraz znaku nieokiełznanego konia.

Ciekawostki:

 • Dzięki oponom ContiSportContact Vmax, firma trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa, jako najszybszego ogumienia produkowanego seryjnie.
 • Firma opatentowała oponę bezdentkową.

Opony klasa średniej

Opony Hankook
Opony Fulda
Opony Kleber
Opony Firestone

Hankook

Firma powstała w 1941 roku w Seulu(Korea Południowa). Pierwotnie nosiła nazwę Chosun Tire Industrial Co. LTD. Obecną nazwę Hankook Tire Manufacturing nosi od 1968 roku. Hankook jest największym producentem ogumienia w Korei Południowej i jednym z największych na świecie.

Ciekawostki:

 • Nazwa “Hankook” oznacza “Korea”.
 • Firma Hankook jest sponsorem Realu Madryt.

Fulda

Firma Fulda Reifen została założona przez Gustava Beckera i Moritza Hasenclevera w 1900 roku. Pierwotnie firma zajmowała się produkcją gumowego asortymentu codziennego użytku, m.in. dywaniki, podeszwy do butów. Dopiero od 1906 roku firma zaczęła produkować opony do rowerów, motocykli i samochodów. Nazwa Fulda Reifen wywodzi się od niemieckiego miasta(Fulda niedaleko Frankfurtu), w którym powstała.

Ciekawostki:

 • Pierwsze opony marki przeznaczone były do pojazdów niesilnikowych, m.in. powozów konnych.
 • Fulda opatentowała opony Luxus z charakterystycznym białym bokiem.
 • W 1921 roku zaprojektowana przez Fuldę opona umożliwiła podróżowanie z predkością 40km/h. Warto nadmienić, że przed jej powstaniem poruszano się z prędkością 15km/h.

Kleber

Firma Kleber narodziła się w 1910 roku w miejscowości Colombes(Francja). Pierwotnie zajmowała się produkcją opon oraz produktów gumowych, takich jak uszczelki, części do maszyn, jednakże z czasem odstąpiła od produkcji asortymentu innego niż opony. Obecna nazwa Kleber-Colombes pochodzi od paryskiej ulicy(Avenue Kleber), na którą przeniesiono firmę po II Wojnie Światowej oraz od nazwy miejscowości, w której mieścił się pierwszy zakład spółki.

Od 1981 roku firma Kleber należy do grupy Michelin.

Ciekawostki:

 • 3.06.1950 roku pracownik spółki Maurice Herzog zdobyły himalajski ośmiotysięcznik Annapurnę(8078m.) i wzniósł na niej m.in. proporczyk firmy Kleber-Colombes.
 • Charakterystycznym elementem reklam firmy Kleber były psy.

Firestone

Historia firmy rozpoczyna się w 1900 roku w Akron w stanie Ohio, kiedy to Hervey Firestone podejmuje decyzję o związaniu przyszłości swojej firmy z motoryzacją. Nazwa firmy bez wątpienia pochodzi od nazwiska założyciela.

Od 1988 roku firma Firestone należy do koncernu Bridgestone.

Ciekawostki:

 • Od samego początku istnienia firmy była ona głównym dostawcą dla firmy Ford.
 • Firma powstała w tym samym mieście co Goodyear i BFGoodrich.
 • Założyciel marki był bliskim przyjacielem z Henrym Fordem i Thomasem Edisonem.

Opony klasy budżetowej

Opony Barum
Opony Dębica
Opony Matador
Opony Sava

Barum

Firma Barum założona została w mieście Zlín w 1948 roku. Powstała z połączenia trzech firm, które podjęły decyzję o nawiązaniu współpracy. Tymi firmami były:

 • Bata - firma założona w 1894 roku przez bracia Bata. Pierwotnie był to producent obuwia. Pod wpływem dynamicznie rozwijającej się motoryzacji właściciele podjęli decyzję o zainwestowaniu w transport drogowy, co zaowocowało w 1934 roku założeniem firmy oponiarskiej i stworzeniem własnej linii opon.
 • Rubena - Działalność została założona w 1908 roku i pierwotnie zajmowała się produkcją wyrobów gumowych. Podobnie jak w przypadku firmy Bata dynamicznie rozwijająca się branża motoryzacyjna skłoniła właścicieli do podjęcia się w 1929 roku produkcji opon.
 • Mitas - powstała w 1933 roku i była podwykonawcą opon dla firmy Michelin.

Nazwa firmy pochodzi od połączenia pierwszych liter spółek, które ją utworzyły BAta, RUbena i Mitas: BARUM.

Od 1993 roku firma Barum należy do koncernu Continental.

Ciekawostki:

 • W 1971 roku firma Borum zainicjowała wyścig samochodowy Barum Czech Rally.
 • W latach 1931-1960 pojazdy wyposażone w opony Barum wygrały liczne zawody.

Dębica

Decyzja o powstaniu firmy Dębica zapada w 1937 roku, kiedy to polski rząd podejmuje decyzję o powstaniu Centralnego Okręgu Przemysłowego, a firma Dębica ma zostać filią poznańskiego Stomilu. Oficjalnie firma otwiera się w 1939 roku zaraz po zakończeniu prac budowlanych i montażowych obiektu. Pierwotnie produkowane ogumienie w pełni przeznaczone była dla polskiej armii. Produkcja na większą skalę nastąpiła po zakończeniu II wojny światowej.

Od 1995 roku firma Dębica wchodzi w skład koncernu Goodyear.

Ciekawostki:

 • Ogumienie produkowane w fabryce w Dębicy trafia m.in. do Niemiec, turcji, czy Wielkiej Brytanii.
 • Dębica jest największym w Europie zakładem produkcyjnym marki Goodyear.
 • Zakład produkcyjny w Dębicy jest trzecim co do wielkości zakładem na świecie marki Goodyear.

Matador

Historia firmy Matador zaczyna się w Bratysławie w 1905 roku od produkcji pasów i węży gumowych. Swoją przygodę z produkcją opon zaczyna ona dopiero w 1925 roku.

Od 2007 roku firma Matador wchodzi w skład koncernu Continental.

Ciekawostki:

 • W latach 1925-1931 Matador był jedynym producentem opon w Czechosłowacji.
 • Ponad 80% wyprodukowanych opon jest eksportowanych m.in. do Niemiec, Wielkiej Brytanii, czy Stanów Zjednoczonych.
 • Matador jest jedną z największych firm(nie tylko w branży oponiarskiej) w Słowacji.

Sava

Historia firmy rozpoczyna się w 1920 roku, kiedy to Alojz Pirc, Jozko Vener oraz bracia Franc i Peter Sumi podejmują decyzję o utworzeniu fabryki kauczuku. W 1931 roku firma zostaje przejęta przez Semperit(producent gumy), która to wprowadza w fabryce produkcję opon rowerowych, natomiast w 1931 roku następuje wprowadzenie produkcja opon samochodowych. Obecna nazwa firmy zaczęła funkcjonować w 1948 roku.

Od 1998 roku firma Sava wchodzi w skład koncernu Goodyear. Zaś w 2004 roku Goodyear staje się właścicielem działu oponiarskiego.

Ciekawostki:

 • Opony Sava produkowane są w Polsce w fabryce w Dębicy.
 • W latach 1939- 1946 Sava należała do koncernu Continental.
 • Firma Sava oprócz produkcji opon, trudni się również medycyną, finansami oraz hotelarstwem.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl